قبل از اینکه هر خودروی جدیدی بتواند برای عموم مردم به فروش برسد، لازم است یک سری آزمایش بر روی آن انجام شود تا از ایمنی و تطابق آن با خواسته‌های مشتریان اطمینان حاصل گردد. برخی از این تست‌ها براساس خواسته دولت‌ها اجرا می‌شود، اما برخی دیگر، توسط خود شرکت‌های خودروسازی جهت اطمینان از رعایت استانداردهای خاص برای عملکرد، مصرف سوخت، راحتی و سایر اقدامات صورت می‌گیرد.

تصور رایج از تست خودرو بسیار محدود است. مطمئنا، بسیاری از ما با ویدیوهای تست تصادف آهسته‌ای که شرکت‌ها برای تبلیغ ایمنی خودروهای خود پخش کرده‌اند آشنا هستیم. اما تست خودرو بسیار بیشتر از این ویدئوها است. جنبه‌هایی از آن وجود دارد که ممکن است شگفت‌انگیز و عجیب و غریب باشد.

از این رو قصد داریم در این مقاله برای شما برخی از نکات در زمینه همین حوزه‌های شناخته نشده در تست خودرو را شرح دهیم.

1- رتبه بندی های تست تصادف چگونه کار می‌کنند؟

شرکت های تولیدکننده خودرو تمایل دارند، بتوانند برای ماشین‌های خود رتبه ایمنی «پنج ستاره» را دریافت کنند. برای بخش بزرگی از افراد، دانستن این موضوع که خانواده در صورت تصادف به خوبی محافظت می‌شوند، مهم‌ترین نکته برای خرید است. حال جدا از این که رتبه ایمنی یک روش عالی برای بازاریابیست، اما واقعا این اطلاعات ایمنی چه معنایی دارند؟

جهت پاسخ به این سوال، باید بدانید که در واقع دولت فدرال و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه (NHTSA) هستند که تست تصادف را برای تعیین رتبه ایمنی خودرو انجام می‌دهند. NHTSA مسئول الزام بسیاری از ویژگی‌های ایمنی است که ما اغلب آن‌ها را بدیهی می‌دانیم مانند کمربند ایمنی. موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS)، موسسه دیگریست که در این زمینه فعالیت می‌کند و توسط شرکت‌های بزرگ بیمه اتومبیل پشتیبانی می‌شود.

سازمان‌ها از معیارهای رتبه‌بندی و روش‌های تست تصادف متفاوت استفاده می‌کنند. به طور مثال NHTSA از سیستم ستاره‌ای استفاده می‌کند. فرضا، رتبه‌بندی تصادف از جلو با یک ستاره به معنی ضعیف بودن عملکرد خودرو در این گونه تصادفات است (46 درصد یا بیشتر احتمال آسیب جدی)، یا پنج ستاره به خودرویی با بهترین عملکرد داده می‌شود که در آن احتمال آسیب جدی تنها 10 درصد یا کمتر است.

IIHS وسایل نقلیه را به عنوان ضعیف، لب مرز، قابل قبول یا خوب رتبه بندی می‌کند.

این رتبه‌بندی‌ها پس از انجام تست‌های مختلف شامل تصادف از جلو، تا 40 مایل در ساعت (64.4 کیلومتر در ساعت)، تصادف‌های جانبی و تست‌های واژگونی، اعطا می‌شوند. درحقیقت، تست‌ های خودرو جنبه‌های زیادی را پوشش می‌دهند، از سواری و هندلینگ گرفته تا لرزش داخلی و عملکرد گرمایش و هوا.

2- تست‌هایی جهت افزایش صدای خودروهای الکتریکی

می‌دانید صدای ماشین‌های الکتریکی وقتی با سرعت کم در حال حرکت هستند، به سختی شنیده می‌شود؟ و گاهی عابرین پیاده یا خودروهای دیگر جهت انجام واکنش به صدای ماشین‌های اطراف تکیه می‌کنند تا بفهمند چقدر نزدیک هستند یا از چه جهتی می‌آیند؟

درکل، این واقعیت که وسایل نقلیه الکتریکی بسیار بی صدا هستند، بسیاری از افراد را نگران تصادف ها در خیابان‌ها با افزایش محبوبیت این وسایل نقلیه کرده است. درحقیقت افراد نگران موجی از صدمات عابران پیاده و شاید تلفات هستند، زیرا بی صدا بودن آن باعث می‌شود تشخیص آن‌ها به عنوان خطر دشوار شود. به همین دلیل، آزمایش‌هایی برای افزودن صداهای مصنوعی به وسایل نقلیه الکتریکی انجام می‌شود. البته یکی از مسائلی که خودروهای برقی را خاص کرده همین بی‌صدا بودن آن‌ها نسبت به خودروهای احتراق داخلی است.

محققان دانشگاه وارویک در انگلیس در حال آزمایش یک ون برقی هستند که به تولید تعدادی صداهای ساختگی اما قابل قبول برای برق مجهز شده است. بخشی از آزمایش شامل رانندگی با ون در اطراف محوطه دانشگاه وارویک و نظرخواهی از افراد است.

حال سوال این است که آیا تست خودرو تنها باید توسط متخصصین و تکنسین‌ها انجام شود؟ پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند.

3- تست خودرو توسط افراد عادی نیز انجام می‌شود

هنگامی که سازندگان وسایل نقلیه یک خودرو کاملا متفاوت تولید کرده باشند، گروه‌های آزمایشی بزرگی را از عموم مردم استخدام می‌کنند. وجود تنوع در افراد باعث می‌شود که خودرو در معرض انواع فشارها و رانندگی‌ها قرار گیرد. این مطالعات، اگرچه بزرگ و گران قیمت هستند اما، به خودروسازان کمک می‌کنند تا امکان‌سنجی خودروهای خاص و همچنین زمینه‌های بهبود را قبل از عرضه آن‌ها برای فروش تعیین کنند.

یکی از شناخته شده‌ترین اینگونه آزمایش‌ها مربوط به EV1 جنرال موتورز است. جنرال موتورز باید می‌دانست که آیا عملکرد خودروهای تولید شده مطابق با نیازهای رانندگان خودروهای روزمره هست یا خیر. آیا آنقدر شتاب می‌گیرد که با رانندگی در بزرگراه سازگار باشد؟ آیا رانندگان مایلند رانندگی خود را برای انطباق با محدودیت‌های خودرو تغییر دهند؟ و در نهایت همه چیز به این یک سوال خلاصه شد که آیا بازار به اندازه کافی بزرگ برای ارزش بخشیدن به تولید وجود دارد؟ که نتیجه این آزمایش لغو تولید خودرو با ویژگی‌های درنظر گرفته شد.

4- تماشای فیلم‌های تست تصادف خودروها

تست خودرو در تصادف تنها گوشه‌ای از تمام تست‌هاییست که در مورد ورود خودروهای جدید به بازار انجام می‌شود. می‌توانید فیلم‌های تست خودرو در تصادف و نتایج مربوط به وسایل نقلیه مورد علاقه خود را از طریق موسسه بیمه ایمنی بزرگراه جستجو کنید. در این فیلم‌ها تست تصادف با سرعت عادی، حرکت آهسته و تصاویر نزدیک از دامی‌ها نشان داده شده است.

دامی های تست تصادف به ما به صورت تقریبی تصوری از آنچه را که باید در هنگام آزمایش خودروها از نظر قابلیت تصادف انتظار داشته باشیم، ارائه می‌دهند.

5- به کارگیری اجساد در تست تصادف

تست تصادف تنها با دامی ها انجام نمی‌شود بلکه گاهی از اجساد انسان نیز در این تست ها استفاده می‌کنند البته به ندرت. و این چیزیست که بسیاری از مردم از آن آگاهی ندارند، درحقیقت بدن واقعی انسان (اجساد) نقش مهمی در تست ایمنی تصادف بازی کرده است. این روزها، اجساد در تست و آزمایش خودروها بسیار مفید هستند و به محققان این اطلاعات را می‌دهند که چگونه تصادفات بر اندام‌های داخلی تاثیر می‌گذارند. البته ناگفته نماند که مدل‌سازی‌های رایانه‌ای تا حد زیادی جای اجساد را گرفته‌اند.

اگرچه هنوز کامل نیست، اما فضای داخلی خودروهای امروزی به سطحی از ایمنی رسیده‌اند که فراتر از آن، پیشرفت قابل توجهی خواهد بود. اما اکنون محققان بیشتر تمرکز خود را به فناوری‌هایی معطوف کرده‌اند که می‌توانند در وهله اول از وقوع حوادث جلوگیری کنند.